W związku z wytycznymi przeciwepidemicznymi Głównego Inspektora Sanitarnego z 11 marca 2022 r. dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 – VI aktualizacja wydane na podstawie art. 8a ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz. U. z 2021 r. poz. 195) w Przedszkolu Nr 1 w Tarnobrzegu obowiązują od dnia 21 marca 2022r. poniższe Procedury bezpieczeństwa w czasie zagrożenia epidemicznego w związku z emisją wirusa covid-19 .
Procedury-bezpieczenstwa-Przedszkole-nr-1-w-Tarnobrzegu – aktualizacja
„Niebieski telefon”
W Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnobrzegu działa „Niebieski telefon” zaufania dla dzieci, które doświadczyły przemocy w domu lub w szkole oraz dla rodziców i nauczycieli, którzy byli świadkami stosowania przemocy wobec dzieci.
Jeśli jesteś ofiarą przemocy, stykasz się z przemocą w rodzinie lub w grupie rówieśniczej – ZADZWOŃ!!!
Jeśli jesteś nauczycielem lub rodzicem i w Twoim otoczeniu ktoś doświadcza przemocy – ZADZWOŃ!!!
wtorek: 1600 – 1800 czwartek: 1100 – 1300
Terapeuci z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej udzielą Ci wsparcia i podpowiedzą,
gdzie zwrócić się o pomoc.
Realizujemy program Chronimy Dzieci
Chronimy Dzieci to program certyfikowania placówek edukacyjnych realizujących politykę ochrony dzieci przed przemocą. Celem programu Chronimy Dzieci jest ochrona dzieci przed przemocą ze strony osób dorosłych (rodziców, opiekunów, pracowników placówki) oraz rówieśników. Program realizowany jest poprzez wdrażanie standardów ochrony dzieci przed krzywdzeniem zapisanych w polityce ochrony dzieci ustalonej w placówce. Placówki, które spełniają standardy ochrony dzieci, otrzymują certyfikaty Chronimy Dzieci.
Realizacja programu przez naszą placówkę oznacza, że:
- posiadamy ustalone i spisane procedury interwencji w przypadku podejrzenia krzywdzenia dziecka
- chronimy dane osobowe i wizerunek dziecka
- dbamy o bezpieczny dostęp dzieci do internetu
- posiadamy ustalone i spisane relacje na linii dziecko-pracownik personelu
- jesteśmy sprawdzani pod kątem niekaralności za przestępstwa z użyciem przemocy na szkodę małoletniego
- jesteśmy przeszkoleni z zakresu rozpoznawania symptomów krzywdzenia dzieci i wiedzą jak na nie reagować
- oferujemy dzieciom i rodzicom edukację na temat ochrony dzieci przed krzywdzeniem.
Drogi Rodzicu zapoznaj się z następującymi dokumentami:
Program Chronimy Dzieci realizowany jest w ramach Rządowego programu na lata 2014-2016 „Bezpieczna i przyjazna szkoła” – zadanie publiczne „Bezpieczna i przyjazna szkoła – ocena szkół i placówek systemu oświaty realizuących politykę ochrony dzieci przed agresją i przemocą”.
ZASADY ODPŁATNOŚCI
Od 1 września 2013r. opłaty za pobyt dziecka w przedszkolu reguluje Ustawa z dnia 13 czerwca 2013 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw /Dz. U. 2013 poz. 827/, oraz Uchwała Nr XI/136/2011 Rady Miasta Tarnobrzeg z dnia 26 maja 2011 r. w sprawie ustalenia opłat za świadczenia udzielane przez przedszkola prowadzone przez Gminę Miasto Tarnobrzeg.
Zgodnie z tą ustawą przedszkole zapewnia pięć godzin bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki od godz.8:00 do 13:00. Za każdą rozpoczętą godzinę świadczeń w zakresie wychowania przedszkolnego, realizowanego w czasie przekraczającym wymiar zajęć o którym mowa powyżej ustala się opłatę w wysokości 1 zł.
Wysokość miesięcznej opłaty stanowi sumę iloczynów tej opłaty oraz dziennej liczby godzin wykraczających ponad pięć godzin, ze wszystkich dni obecności dziecka w danym miesiącu.
Stawka żywieniowa za 3 posiłki dziennie wynosi 6,00 zł.
Opłaty za pobyt dziecka w przedszkolu należy dokonywać za dany miesiąc od 1 do 15 następnego miesiąca (np. za kwiecień – od 1 do 15 maja) na numer konta 92 1240 2744 1111 0000 3991 5102
Prosimy o dokonywanie wpłat w terminie.
W okresie wakacyjnym odpłatność pobierana jest tylko za dzieci uczęszczające na dyżur.
Drodzy Rodzice prosimy zapoznać się z naszą koncepcją: