7 lutego po raz kolejny odwiedziła nas pani bibliotekarka. Dzieci wzięły udział w zimowej zgaduj – zgaduli z wykorzystaniem kodów QR. Ponadto przedszkolaki wysłuchały opowiadania Małgorzaty Strzałkowskiej pt. Zima.

15 listopada w ramach realizacji projektu „Magiczna Moc Bajek” nasze przedszkole odwiedziła  grupa seniorów z Tarnobrzeskiego Domu Seniora. Dzieci z uwagą słuchały czytanych bajek oraz odpowiadały na zadawane pytania.

Terapeutyczna Moc Literatury

3 października odbyło się spotkanie czytelnicze z panią Ewą na temat: terapeutycznej roli książek. Dzieci wysłuchały opowiadania pt.” Antoś ” autorstwa Sylwii Kubik. Piękna treść utworu zaciekawiła i zainspirowała dzieci do dyskusji na temat inności, akceptacji, pomagania i przyjaźni.

Magiczna Moc Bajek

Spotkanie czytelnicze z panią Ewą „porozmawiajmy o uczuciach”

Spotkanie czytelnicze z okazji Dnia Pluszowego Misia

28 listopada odwiedziła nas zaprzyjaźniona pani bibliotekarka, przeczytała przedszkolakom bajkę pt. „Jeden hamak dla dwóch” i porozmawiała z nimi o empatii.

MARATON CZYTANIA JACHOWICZA O TYTUŁ MISTRZA KOCIEGO PAZURA.

Przeczytaliśmy wspólnie 1192 wersy poezji naszego rodzimego twórcy

To wydarzenie towarzyszące III Festiwalowi Baśniowy Świat Stanisława Jachowicza odbywało się w dniach 14-27 listopada. Nasze przedszkole również dołączyło do tej akcji, której celem było, by jak najwięcej osób i instytucji włączyło się w festiwalowe działania, aby Stanisław Jachowicz i jego bajki (nie tylko „Chory kotek…”) znane były wszystkim mieszkańcom Tarnobrzega i okolic. Wierzymy, że czytanie wzmocni kompetencje intelektualne dzieci i młodzieży, rozwinie wyobraźnię i poszerzy wiedzę. Kontakt z dziełem literackim rozwinie poczucie bycia razem, a obserwacja kolegów, nauczycieli i dorosłych pozwoli na ukształtowanie nawyku  czytania. Chcemy także promować czytelnictwo i przekonać, że świat książek to wspaniała przygoda.

Ponadto, w ramach tej akcji Maja pięknie namalowała Portret Stanisława Jachowicza, który podziwiały wszystkie dzieci.Praca powyższa została wyeksponowana w galerii prac plastycznych w Tarnobrzeskim Domu Kultury.

Spotkanie czytelnicze dla Niepodległej

9 listopada w naszym przedszkolu gościliśmy panią z biblioteki. Pani Ewa przeczytała dzieciom bajeczki związane z naszym krajem – Polską.

Rok przedszkolny 2022/2023

W lutym odbyło się  spotkanie z panią Zuzanną Markiewicz  z tarnobrzeskiego schroniska „Chrońmy Zwierzęta”.  Pani opowiedziała dzieciom o podopiecznych schroniska i i ich losach, o zasadach żywienia i pielęgnacji.  Spotkanie było okazją do przeczytania przez miłego gościa  bajki „Wierny Burek”

Misiowe czytanie z panią dyrektor

25 listopada w Dzień Pluszowego Misia pani dyrektor Agnieszka Grębowiec przeczytała dzieciom opowiadania o nowych przygodach bohaterów bajki A.A. Milne „Kubuś Puchatek”.

Głośne czytanie w Tarnobrzeskim Domu Kultury

9 listopada podczas wycieczki do TDK dzieci uczestniczyły w ćwiczeniach emisyjnych i artykulacyjnych z panią Agnieszką Miś-Mroczka oraz wysłuchały opowiadań o „Niesamowitych przygodach dziesięciu skarpetek” z pozycji, której autorem jest Justyna Bednarek.

Spotkanie z Sędzią – Panem Ziemowitem Czechem

24 listopada przedszkolaki najstarszych grup uczestniczyły w spotkaniu z sędzią. Szanowny gość przeczytał dzieciom ksiązkę edukacyjną pt.” Przygody Radka i Darii, dzielnych radców z kancelarii”. Lektura ksiązki pozwoliła dzieciom poznać arkana zawodu radcy prawnego.

Złota Lista Książek do czytania dzieciom opracowana przez

Małgorzata Strzałkowska – Leśne głupki; Wierszyki łamiące języki
Danuta Wawiłow – Wiersze

Źródło: strona internetowa Fundacji: www.całapolskaczytadzieciom.pl

Na powyższej stronie mogą Państwo znaleźć więcej informacji.