Krasnale – dzieci 4 letnie

26.01.24 Krasnale wystąpiły przed swoimi Babciami i Dziadkami z okazji ich święta. Przepiękny występ dzieci wywołał wielkie wzruszenie i dumę u zaproszonych gości. Wyrazili to głośnymi brawami i uściskami, gdy wnuki obdarowały własnoręcznie wykonanymi prezentami. Na zakończenie uroczystości Krasnale zaprosiły wszystkich gości na wspólny słodki poczęstunek.

18.12.23 Krasnale wspólnie z rodzicami wzięły udział w świątecznych warsztatach plastycznych i wykonywały ozdoby choinkowe. Wstępem do warsztatów były odśpiewane przez dzieci pastorałki. Była wspólna praca i super zabawa. Ozdoby choinkowe wyszły piękne. 20.12.23 był dniem szczególnym i uroczystym dla naszej przedszkolnej rodziny. Jak to jest w świątecznej tradycji obiad wigilijny rozpoczęliśmy życzeniami i opłatkiem. Potem zasiedliśmy do wspólnego odświętnie przystrojonego stołu, na którym czekał na nas czerwony barszcz z uszkami i rybka.

6.12.23 przyszedł do nas długo wyczekiwany gość – św.Mikołaj. Przyniósł ze sobą wór prezentów. Radości i uśmiechu było co nie miara.

20.11.23 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Krasnale poznały nie tylko swoje prawa, ale także i obowiązki.

Każdego roku włączamy się w akcję „Szkoła pamięta”. Czterolatki były zapalić znicze pod pomnikami por. Sarny i poległych żołnierzy walczących o wolność w I wojnie światowej. Poza tym dzieci uczestniczyły w cyklu zajęć o charakterze patriotycznym.

Dzień Chłopaka

30.09 nasi chłopcy zostali udekorowani przez dziewczynki medalami Super Chłopaka, bowiem okazali się sprytnymi, zręcznymi i silnymi małymi mężczyznami. Było na sportowo: wyścigi, podnoszenie „ciężarów”, budowanie wieży, ordery i upominki, demonstracja mięśni.

Wycieczka do lasu

Dzień Przedszkolaka

20 września  świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka. Był to dzień pełen niespodzianek i zabawy. Dzieci bawiły się wyśmienicie. Zaczęliśmy od tańców  z rekwizytem, chustą i balonami. Był też trening sportowy z trenerem Michałem Złotkiem i piłkarzem Siarki Pawłem Mrozem. Były bańki mydlane i konstrukcje przestrzenne z wykałaczek i ciecierzycy. Dzień pełen wrażeń.

Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września obchodziliśmy Dzień Kropki, który rozpoczęliśmy wysłuchaniem opowiadania P. Reynoldsa „The Dot” czytanego przez panią bibliotekarkę. Było wesoło i kropkowo: na buziach,  na dywanie i na kartce.

Oto ja- Krasnalek

Wycieczka do Sandomierza

Wycieczka była wspaniała, pogoda piękna, dzieci spisały się na medal. Było super🙂.

Chleb w roli głównej

Konkurs Recytatorski „Moja rodzina i ja”

Z wielką przyjemnością i dumą informujemy, że z trójki naszych przedstawicieli w konkursie recytatorskim: Marysia zajęła I miejsce, a Antoś- III. Zosia też pięknie recytowała swój wiersz i otrzymała dyplom i nagrodę. Gratulujemy!

Witaj wiosno!

Międzynarodowy Dzień Przytulania Bibliotekarza

1 marca wybraliśmy się w odwiedziny do mieszczącej się w budynku naszego przedszkola biblioteki. Pracuje tam pani Ewa, którą mocno przytuliliśmy z okazji święta bibliotekarzy.

Bal karnawałowy

Na zajęciach wesoło się uczymy

Świątecznie

Witaj Mikołaju

6 grudnia odwiedził nas Św. Mikołaj więcej na ten temat w zakładce Aktualności.

Poznajemy zawód ratownika medycznego

Patriotycznie

Dzień postaci z bajek

Dzień Dziewczyny i Chłopaka

7 października zrobiliśmy sobie święto i bawiliśmy się szampańsko na dniu chłopaka i dziewczyny. Oj działo się…Było głośno, kreatywnie i wesoło.

Oto ja

Jesteśmy Krasnalami

Dzień dziecka

Witaj Wiosno!

Ach ten chleb!

W ramach realizacji tematu kompleksowego: „Co  z czego otrzymujemy?” dzieci dowiedziały się, jak to z tym chlebem jest i w jaki sposób powstaje. Wiedzą już, że wszystkich rodzajów pieczywa chyba nikt nie zliczy, ale wiedzą też, że pieczywo dzielimy na pszenne, czyli wypiekane z mąki pszennej i ciemniejsze z mąki żytniej. A jakie rodzaje chleba są dobre i smaczne przekonały się podczas degustacji różnego rodzaju pieczywa.  Bardzo im smakowało, zjadły co do okruszka.

Dzień dinozaura

W ramach omawiania tygodniowego  tematu kompleksowego „Jak wyglądał świat przed milionami lat” 25 lutego  zorganizowano Dzień Dinozaura. W tym dniu dzieci brały udział w zabawach ruchowych, muzycznych, matematycznych, spostrzegawczych i integracyjnych. Dzień ten bardzo spodobał się dzieciom i na długo zapadnie w ich pamięci.

Bal karnawałowy

„Bal u króla Kraka” czyli tegoroczna zabawa karnawałowa odbyła się 11 lutego-tego dnia już od rana rozbrzmiewała wesoła muzyka, a w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Radości przedszkolaków nie było końca, świetnie bawiły się przy rytmach dziecięcych przebojów, chętnie uczestniczyły w przygotowanych pląsach i zabawach muzyczno- ruchowych. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Dla babci i dziadziusia

Święta już blisko

25 listopada Dzień Pluszowego misia- zabawy integracyjne

Jesiennie

28 października – Dzień jabłka

Dzień Przedszkolaka

Dzień 20.09.2021 w przedszkolach  w naszym mieście i w całym kraju był dniem bardzo wesołym i kolorowym, a to za sprawą święta, które obchodzimy od 2013 roku. W tym dniu świętujemy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji bawiliśmy się wszyscy razem, bo wspólna zabawa jest ciekawsza i weselsza. Dzieci tego dnia otrzymały pamiątkowe medale, a także pozowały do śmiesznych zdjęć w foto budce. Wszystkim przedszkolakom życzymy radości ze zdobywanej wiedzy, samych wesołych chwil spędzanych w przedszkolach, uśmiechu i beztroski.