Misiaczki – dzieci 3 letnie

25.01.2024 r. w naszym przedszkolu odbyła się wizyta wyjątkowych gości – Babć i Dziadków. Wnuki stanęły na wysokości zadania i przepięknie wystąpiły. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

15 grudnia odbyły się w naszej grupie rodzinne warsztaty świąteczne. Zadaniem do wykonania było ozdabianie pierników.  Wszyscy z ogromnym zapałem podjęli się zadań, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Był to naprawdę mile spędzony czas, podczas którego dzieci i rodzice wspólnie pracowali, jednocześnie świetnie się bawiąc. Nasze warsztaty umiliły wspólnie śpiewane kolędy.

23 listopada odbyło się Pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęły występy dzieci. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor Agnieszkę Grębowiec. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

W listopadzie Misiaczki poszerzały wiedzę na temat naszego kraju – Polski. Celem zajęć było budowanie tożsamości narodowej oraz budzenie szacunku i przywiązania do symboli narodowych.

Misiaczki wielozmysłowo poznawały owoce i warzywa. Wspólnie opisywaliśmy wygląd warzyw i owoców. Wielką atrakcją okazało się wspólne wykonanie masy solnej, z której powstały marchewki i pomidorki

Korzystając z darów jesieni dzieci miały okazję do manipulowania kasztanami, którymi świetnie się bawiły przeliczając je oraz układając z nich różnorodne wzory.

30 września obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Chłopaka. W tym dniu nie zabrakło wesołych zabaw przy muzyce oraz konkurencji sportowych. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki poradzili sobie doskonale z torem przeszkód. Na koniec dziewczynki wręczyły chłopcom upominki.

Dzień Przedszkolaka – ważna sprawa

20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Głównym celem tego  święta było dostarczenie dzieciom okazji do wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Uśmiech od ucha do ucha cały czas towarzyszył dzieciom, bo oprócz zdjęć w fotobudce były: zabawy muzyczno – ruchowe, malowanie balonika farbą rozprowadzaną pałeczką kosmetyczną, spotkanie ze sportowcami promującymi wszechstronny rozwój poprzez aktywność fizyczną. Na koniec wszystkie ,,Misiaczki” otrzymały medale za aktywność.

Dnia 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, którego celem jest wzbudzenie w dzieciach kreatywności oraz wiary w swoje możliwości. Dzień ten rozpoczęliśmy od wysłuchania historii małej Vashti czytanej przez panią z biblioteki, a później przeszliśmy do różnorodnych zabaw z „kropką”.

Lot w kosmos

Dla babci i dziadka

3.02.23r.  Misiaczki wspaniale wystąpiły przed swoimi licznie przybyłymi babciami i dziadkami. Były tańce, wiersze i piosenki a na zakończenie złożyły życzenia i wręczyły swoim bliskim laurki. Następnie dzieci zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

Wigilijny obiad

21 grudnia dzieci odświętnie ubrane wzięły udział w spotkaniu opłatkowym z dziećmi wszystkich grup i personelu przedszkola. Następnie zasiadły do wigilijnego obiadu.

Witaj Św. Mikołaju

6 grudnia odwiedził nas długo wyczekiwany gość. Czekając na niego dzieci umiliły sobie czas wspólnymi zabawami.

Spotkanie z ratownikiem medycznym

Zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przeprowadzone przez ratownika pogotowia ratunkowego. Dzieci poznały numer alarmowy 112, sposób wzywania pomocy, pierwszą czynność podczas udzielania pomocy nieprzytomnemu czyli udrożnienie dróg oddechowych.

Pasowanie na Misiaczka

Pasowanie na Przedszkolaka Misiaczka odbyło się 25.11.22 .r. w obecności rodziców. Zanim dzieci przystąpiły do Pasowania zaprezentowały to co już się nauczyły: piosenki, wiersze i zabawy taneczne. Pokazały, że mogą być już nazwane prawdziwymi przedszkolakami.

Pamiętamy o tych, którzy walczyli o wolność i niepodległość Polski.

Dzień Chłopaka

30 września obchodzony był Dzień Chłopaka. Nasi chłopcy poczuli się jak królewicze i siłacze. Dziewczynki zaśpiewały im 100 lat, uściskały ich, wręczyły im po lizaku. Chłopcy zmagali się też z dużą piłką co okazało się bardzo trudne. Podnieśli ją do góry wspólnymi siłami.

Dzień Przedszkolaka

20 września przypada Dzień Przedszkolaka. Były więc wesołe zabawy z chustą, piłką i balonami oraz tańce, odznaki i wiele niespodzianek.

15 września-Dzień Kropki

15.09.22. Maluszki obchodziły po raz pierwszy Dzień Kropki. Pani Kropka przyniosła im do zabawy różne kolorowe kropki: duże, małe i jedną ogromną, którą trzymały wszystkie dzieci. Były wesołe zabawy z chustą, układanie z wyciętych kropek, próby rysowania kropek oraz dobieranie kolorów.

Dzień Dziecka na sportowo

Wycieczka na Ranczo Alpaka

Pasowanie na Misiaczka

Wielkanocne baranki

Wiosenne robótki

Bal u Króla Kraka

Bumbum rurki

Wigilijny obiad

Uroczysty wigilijny obiad odbył  się w dniu 22 grudnia 2021r. W świątecznym nastroju wysłuchaliśmy życzeń Pani Dyrektor i podzieliliśmy się opłatkiem. Przy pięknie przystrojonych stołach, w blasku  świateł choinki, przy dźwiękach kolęd i pastorałek zasiedliśmy do wigilijnego obiadu, na który wszystkie dzieci czekały z radością.

Święta tuż tuż

Mikołaju dzieci już czekają