Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy współudziale bibliotekarzy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu, oficjalnie 2 września rozpoczął II edycję realizacji zadania publicznego dofinansowanego z budżetu Miasta pt. „Książko ratuj! Terapeutyczna moc literatury.” Jego nadrzędnym celem jest przeciwdziałanie patologiom i uzależnieniom społecznym wśród dzieci i młodzieży. W ramach zadania, którego realizacja przewidziana jest do 30 listopada br. przeprowadzone zostaną spotkania głośnego czytania. Spotkania, które skierowane będą do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym poprowadzą bibliotekarze w oparciu o wartościową, terapeutyczną literaturę dostępną w naszej bibliotece. Zajęcia związane będą z rozwijaniem kompetencji społeczno-emocjonalnych dzieci oraz wspieraniem ich w radzeniu sobie z konkretnymi problemami. W poniedziałek 9 września odbyło się pierwsze spotkanie czytelnicze w ramach wyżej wspomnianego projektu. Naszym wspaniałym gościem była długo niewidziana przez przedszkolaków pani Beata Mazur- nasza kochana bibliotekarka.

II edycja projektu „Książko, ratuj! Terapeutyczna moc literatury”