W pierwszych tygodniach maja przedszkolaki z tarnobrzeskiej „Jedynki” wzięły udział w IV edycji  akcji edukacyjnej organizowanej przez Zakłady Chemiczne Siarkopol w Tarnobrzegu „Od ziarna aż po plon”. Tegoroczne działania odbywały się pod hasłem „Zdrowo żyj i wodę pij”. W oparciu o dostarczone materiały promujące akcję, zorganizowano szereg zajęć  edukacyjnych, w trakcie których  dzieci dowiedziały się jak woda wpływa na nasz organizm. Podczas realizacji zadań dzieci wspaniale się bawiły, towarzyszyło im wiele pozytywnych emocji.Ważnym wydarzeniem akcji było przybycie super bohatera Włodka, który odwiedził wszystkie grupy przedszkolne i przekazał wiedzę dotyczącą picia wody:
– w grupie 3-latków  przypominał, że należy dużo wody pić, aby zdrowo i długo żyć,
– w grupie 4-latków wspominał o odpowiednim nawodnieniu w ciepłe dni oraz o tym, jak w prosty sposób zrobić lemoniadę,
– w grupie 5 – latków Włodek mówił o tym, że wodę można spotkać w owocach i warzywach, zachęcał do picia świeżych soków oraz spożywania zup z warzywami
– w grupie 6 – latków nasz super bohater opowiedział o wpływie picia wody na nasz organizm, zachęcając dzieci do jej spożywania i aktywnego życia.
Zwieńczeniem naszych działań  było wykonanie przez wszystkie grupy plakatów promujących picie wody. Ponadto, korzystając z wskazówek Włodka, zrobiliśmy lemoniadę, którą dzieci częstowały rodziców oraz przechodniów zachęcając do spożywania zdrowej wody.  Z zebranych podczas realizacji akcji „Zdrowo żyj i wodę pij” materiałów, powstał film konkursowy. Zachęcamy do oglądania: https://youtube.com/watch?v=cwOzx1H_sW0&feature=shared

IV edycja akcji edukacyjnej „Od ziarna aż po plon”